• Türk Yemekleriyle Ülkemize Ödül Kazandıran Somer Sivrioğlu ve Mutfağı Anason
Türk Yemekleriyle Ülkemize Ödül Kazandıran Somer Sivrioğlu ve Mutfağı Anason

Avustralya’nın En İyi Spesiyal Mutfağı: Anason

Avustralya’nın en prestijli ödülü olan ‘’The Awards for Excellence’’, farklı kategorideki restoranların, seçme ve ödüllendirme kriterlerinin temelinin, tamamen gizli ve endüstri liderlerinden oluşan bir jüri tarafından en az iki kere ziyaret edilerek belirlendiği ilk ve tek ödül programıdır.  Bu ödül kapsamında Anason, 18 Eylül’de Sidney Lunapark’ta düzenlenen ve NSW genelinde en iyi restoranların seçildiği “Restaurant and Catering NSW” ödüllerinde yılın “En İyi Spesiyal Restoranı” ödülünü aldı.

Anason, eyalet çapında aldığı bu ödülle, diğer eyaletlerin en iyi restoranlarıyla birlikte ulusal ödül törenine katılma hakkı kazandı. 30 Ekim’de Melbourne Peninsula Docklands’ta düzenlenen ödül töreninde Avustralya genelinde  “En İyi Spesiyal Restoran” ödülünü alarak ödüllerine bir yenisini daha ekledi.

Şef Somer Sivrioğlu tarafından açılan ve aynı yıl “Restaurant and Catering NSW” tarafından "En İyi Yeni Restoran” ödülüne layık görülen Anason, 2016 yılında Sivrioğlu Restoran Grubu’na katıldı. Anason, grubun amiral gemisi ve ilk restoranı Efendy Restoran'ın  NSW genelinde son üç sene üst üste ve 2016’da Avustralya genelinde aldığı "En İyi Spesiyal Restoran" ödülünün bu sene de grupta kalmasını sağladı.

Türk mutfağının vazgeçilmez ögelerini modern metotlarla sentezleyerek misafirleriyle buluşturan Anason, Sidney’de İstanbul Boğazı’nın eşsiz deniz manzaralı meyhanelerini deneyimleme fırsatı sunuyor.

Somer Sivrioğlu'nun '' Anatolia'' adındaki yemek kitabı da oldukça değerli...

www. anason.com.au

Sevil Deniz

www.sevildeniz.com

 


 

 


 
Etiketler: sidney, sidneygastronomi rotaları, gastronomi, anason mezze bar, efendy restaurant, somer sivrioglu, somer sivrioğlunun ödülleri, sidney restaurant, sidney türk mutfağı, sidneyde türk restoranları,
 
 
 
 
 Bumerang - Yazarkafe

Bumerang - Yazarkafe

Sevil Deniz ile Devr-i Alem

E-BÜLTEN KAYIT
Bizden haber almak için mail listemize kaydolun...
   
Tüm Hakları Saklıdır 2015 © Sevil Deniz Tasarım & Kodlama: Pilego