• Bodrum'un Yeni Lezzet Rotası
Bodrum'un Yeni Lezzet Rotası

Bodrum’un Yeni Lezzet Rotası…

Müge benim en az 30 senelik arkadaşımdır. Zaman zaman sık görüşürüz, zaman zaman ise aramıza mesafeler girer. Ne zaman görüşsek, her zaman kaldığımız yerden devam ederiz. Geçen sene sonunda şeytanın bacağını kırarak programlarımızı ayarlayıp, Bodrum’da muhteşem bir 3 gün geçirdik. Sabahlara kadar kıkırdayarak, okul ve yazlık anılarımızı anarak. Gençliğimle ilgili unuttuğum bir sürü anıyı bana hatırlattı.

Evine ilk gittiğimde, ‘burada çok güzel düğün yapılır’ dedim ve ‘şu köşeyi begonvillerle süsleyeceksin ve evlenirsen  düğün  burada olmalı’ demiştim. Allah söyletmiş demek ki…

O sıralarda sadece Halil bey ile flört ediyorlardı. Benim de tanımamı da istemişti Müge. Çok beyefendi ve iyi niyetli bir insandı Halil bey. Kısmet Lokantası’nın baş aşçısıydı. Gerçekten de benim için hazırladığı sarmalar ve kabak çiçeği dolması için o kadar çok hayır duası aldı ki.

Ve yakın bir zamanda çiftimiz evlenmeye karar verdiler. ‘Bu evde düğün yapıyoruz, sen de ayarla bakalım kendini şimdiden dediğinde bir o kadar daha sevindim’. Harika bir düğün sonrasında artık evliler. Ve neredeyse 10 ay geçmiş düğünden sonra..

Beni iki ay önce arayıp, ‘biz artık restoranımızı açıyoruz’ dediğinde, gerçekten de çok mutlu oldum. Çünkü Halil Bey’in sevgisini katarak leziz yemekler hazırladığına şahidim. Bir tencere sarmayı yerken çatlayacak gibi olmamıza rağmen, hala devam etmemizi ve kıkırdamalarımızı hala unutmam. Eline, yüreğine sağlık Halil’cim.

Gelelim hikayenin güzel kısmına. Artık ‘sade’ adında bir restoranları var. Bodrum’a yolu düşenlerin Bitez Aktur da es geçmemeleri gereken mekanlardan 'sade'... Ege otları ile hazırlanan  Girit yemekleri deneyimlemek istiyorsanız, doğru adrestesiniz.

Restoran işletmek göründüğünden de zor bir iştir. Halil Chef genç yaşlarından itibaren bu yola gönül koymuş. Yolları açık olsun. Harika bir yer yaratmışlar.

Kabak çiçeği dolması, midye pilaki, sarma, enginar, ahtapot ve mezeler vazgeçilmezlerim arasında.

Emeklerinize sağlık! Yakında görüşmek üzere.

Sevgiyle kalın!

Sevil DENİZ

www.sevildeniz.com

 

''sade bir ege klasiği''

Bitez Mah. Aktur Sitesi No: 140 /803 Bodrum

M: 0530 930 39 45


 
Etiketler: bodrum, sade restaurant, gurme lezzetler, sevil deniz, www.sevildeniz.com, Bodrum yeme içme, gourmet restaurant in bodrum, ege mutfağı, chef halil vural, müge vural, yeme içme bitez, bodrum aktur, lezzet rotaları,
 
 
 
 
 Bumerang - Yazarkafe

Bumerang - Yazarkafe

Sevil Deniz ile Devr-i Alem

E-BÜLTEN KAYIT
Bizden haber almak için mail listemize kaydolun...
   
Tüm Hakları Saklıdır 2015 © Sevil Deniz Tasarım & Kodlama: Pilego