• Burj Al Arab'da Zaman Farklı Akıyor! Burj Al Arab Rehberi
Burj Al Arab'da Zaman Farklı Akıyor! Burj Al Arab Rehberi

Burj Al Arab Hotel

İşte dünyanın en bilinen ikonik oteli. Yelken otel olarak biline Burj Al Arab, yıllarca denizin kayalarla doldurulmasıyla oluşan bir adanın üzerinde, karaya bir köprüyle bağlanmış. 321 metre yükseklikte olan otel, görkemli yapısı ile turistlerin göz bebeği.

Otelin içini gezmek için turlar düzenlendiğini biliyor muydunuz?

Dünyanın ilk yedi yıldızlı oteli olarak bilinen Burj Al Arab, her yıl binlerce kişiye hizmet veriyor.

Otelin içine ancak özel izinlerle girebiliyorsunuz. Rolls Royce ile havaalanından alınıp, otelinize getiriliyorsunuz! Yani krallar ve kraliçeler gibi hissetmemek imkansız!

Burj Al Arab’ın gecesi ve gündüzü gerçekten de farklı. Otel verdiği hizmetlerle sizi adeta bir sarayda hissettiriyor. Emrinizde bulunan butler  (uşak ) ise gözünüzün içine bakıyor.

Sıra dışı restoranları, barları, lüks mağazaları, her biri birbirinden lüks suitleri, yılın her mevsimi bir başka güzel. Suitlerin dekorasyonunda altın varak, bordo ve lacivert renkleri hakim. Misafirlerin rahatlığı için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş.

Burj Al Arab’ın 202 suitinin hepsi birbirinde farklı güzelliğe sahip. En küçük suiti 169 metrekare, en büyük suiti ise 780 metrekare. Suitlerin iç tasarımları, atmosferi oldukça iddialı.

Burj Al Arab Restoranlar

Burj Al Arab, 9 restoranıyla dünya mutfağının yanı sıra Arap mutfağının zengin seçeneklerini misafirlerine sunuyor.

Jumbo karidesler, ıstakozlar, deniz kabukluları ile taze hazırlanan lezzetler, dünyanın en ünlü havyarları ve içecekleri sizlere sunuluyor.

Al Mahara

Al Mahara Restaurant, dünyada belki de göreceğiniz en güzel restoranlardan biri… Binlerce deniz canlısı etrafınızda süzülürken, siz de kendinizi okyanusun derinliklerinde hissediyorsunuz.

İki Michelin yıldızlı şef Nathan Outlaw’ın ödüllü reçetelerini sizlere sunuyor. Taptaze deniz ürünleriyle hazırlanmış signature menüler, sıra dışı sunumlar sizler için hazırlanıyor.

Al Muntana

Eğer otelin gece en güzel manzarasına şahit olmak istiyorsanız,  27. katta bulunan, Al Muntana Restaurant doğru bir tercih. Fransız mutfağının seçkin lezzetleri sizlere sunuluyor. Fine dining deneyimini yaşayacağınız seçkin bir restoran.

Scape Restaurant & Bar

Basra Körfezi’nin eşsiz manzarasını,  içinize çekerek, Akdeniz, Asya ve Latin Amerika mutfaklarının seçkin lezzetleriyle kendinizi Burj Al Arab’ın terasında şımartıyorsunuz.

Dubai sosyetesinin en seçkin restoranlarından biri olan Scape Restaurant, kusursuz hizmet anlayışı, füzyon mutfağından lezzetleri, signature içecekler ile tadımlarınız hayatınız boyunca deneyimlediğiniz tüm yemeklerden daha farklı..

Restoranların hepsi birbirinden güzel…

Kendinizi şımartmak istiyorsanız, Burj Al Arab doğru bir adres.

 

Sevil DENİZ

www.sevildeniz.com

Otelin fotoğraflarına sevil deniz instagram hesabımdan ulaşabilirsiniz!

 

 

 

 


 
Etiketler: Dubai, Scape Restaurant Dubai, www.sevildeniz.com, sevildeniz, google, Al Mahara Restaurant Dubai, gezi seyahat, tatil, konaklama, otel, Dubai Shopping Mall, Dubai Life Burj Al Arab , Seyahat, Tatil, Travel to Dubai, Travel to Burj Al Arab, Dubai Tatili Dubai'de 48 saat, Dubai'de Alışveriş, Dubai'de Yaşam, Dubai Restoranları, Dubai Turu,
 
 
 
 
 Bumerang - Yazarkafe

Bumerang - Yazarkafe

Sevil Deniz ile Devr-i Alem

E-BÜLTEN KAYIT
Bizden haber almak için mail listemize kaydolun...
   
Tüm Hakları Saklıdır 2015 © Sevil Deniz Tasarım & Kodlama: Pilego