• Türkiye'nin Yeni Toskanası Kırklareli
Türkiye'nin Yeni Toskanası Kırklareli

Türkiye'nin Gizli Rotaları

Saklı köyler, yeni şarap rotaları ile günden güne yeni değerler kazanmakta.

Toprak yapısı nedeniyle, ülkemizin bağcılık yapmaya en verimli bölgesi olan Lüleburgaz ve Şarköy köyleri, hala kuş sesleri arasında uyanabileceğiniz kadar bakir.

Ne zamandır aklımda olan bir bölgeyi keşfetme zamanı...

BAKUCHA VINEYARD HOTEL & SPA

Bakucha Vineyard Hotel & Spa, eşsiz doğası, nefes kesen gün batımı, doğal ve yöresel ürünlerle anne eli değmiş gibi hazırlanan kahvaltısı, 60 yıllık maya kullanılarak hazırlanan, kokusuna dayanamayacağınız kadar güzel, diyetinizi bozmanıza neden olacak kadar leziz ekmekleri, yerel mutfağımızın farklı kültürlerle harmanlanarak hazırlanan yemekleri, şaraphanesi, özel teraslı suitleri ve spası ile bölgenin tasarım butik otellerinden.

İstanbul’a sadece 2 saat uzaklıkta olan, Istranca dağlarının arasına sıkışmış bir vadide konumlanan Bakucha Vineyard Hotel, modern hayatın kaosundan sıkılan insanların adeta kaçış noktası.

Arcadia Bağları

200 hektar arazi içinde meyve bahçeleri, bostanları, meşe koruları ve Arcadia Bağları ile ünlü olan otelde, sabah uyandığınızda yiyeceğiniz doğal ürünleri otelin bostanından elinizle toplamak ise ayrı bir keyif.

Şarap bağları ve vadilerin içinde yürüyüş parkurlarında muhteşem bağ gezileri ise size eşsiz deneyimler sunuyor.

Türk Hamamı, sauna ve Uzakdoğu masaj terapileri ile misafirlerine harika bir spa deneyimi yaşatıyor.

Trakya Bağ Rotası’nda İlk Tadım Arcadia Bağları’nda…

Romantik anların, tatlı aile sohbetlerinin, arkadaş toplantılarının vazgeçilmez içkisidir şarap. Şarap konusunda ne kadar bilgi birikimine sahip olursanız olun, bu konu doğası gereği değişim yaşayan ve kendinizi sonsuza kadar eğitmeniz gereken bir süreç değil midir?

Ülkemiz butik şarapçılık konusunda gün geçtikçe başarı kazanıyor.

Bağcılık ve şarap üretimi konusunda eğitimler alan, Fransa’dan Yeni Zellanda’ya kadar dünya şarapçılığının önemli merkezlerinde deneyimler kazanan, gencecik ve ödüle doymayan, girişimcilerden birisi de Arcadia Bağlarının sahibi Zeynep Arca Şallıel.

Butik Şarapçılık

Teruar şaraplar üreten Arcadia Şarapçılık, 350 dönüm arazi içerisinde butik üretim yaparak, ilaç kullanılmadan yetiştirilen üzümler, üretimde yerçekimi ile hareket ediyor, lezzet değiştirecek manipulatif işlemler uygulanmadan üretilip, şişeleniyor ve şarap severlerin beğenisine sunuluyor.

Şu sıralarda Arca ailesinin yeni projesi ise, kendi bağlarından istediğiniz dönümde arsa satın alarak, kendi bostanınızı ya da şarap bağınızı kurabilir, şık bir konseptte hazırlanmış olan bağ evinizde doğal  bir yaşama adım atabilirsiniz. 

 

Keyifle gezmeniz dileğiyle!

Sevil DENİZ

www.sevildeniz.com

 

Bakucha Vineyard Hotel & Spa

Hamitabat Köyü / Kırklareli / Lüleburgaz 

T : 0 288 473 44 17

Fotoğraflara Sevil DENİZ instagram hesabımdan ulaşabilirsiniz.


 
Etiketler: KIRKLARELİ, ARCADİA BAĞLARI, www.sevildeniz.com, Sevil Deniz, Google, TATİL, SEYAHAT, YEME İÇME , ŞARAP ROTALARI BAKUCHA VINEYARD & SPA, LUXURY HOTEL IN KIRKLARELİ, ZEYNEP AĞCA ŞALLIEL, ŞARAP , ŞARAP ÜRETİCELERİ, ŞARAPHANE, PINOTNOIR, BUTİK OTELLER,
 
 
 
 
 Bumerang - Yazarkafe

Bumerang - Yazarkafe

Sevil Deniz ile Devr-i Alem

E-BÜLTEN KAYIT
Bizden haber almak için mail listemize kaydolun...
   
Tüm Hakları Saklıdır 2015 © Sevil Deniz Tasarım & Kodlama: Pilego