• Yılbaşı İçin Hediye Seçimi
Yılbaşı İçin Hediye Seçimi

Yılbaşı yine kapımızda. Şimdiden herkes hediye alma telaşına girmiştir bile…

Bu konuda gerçekten uzman olan Lark International Etiquette & Protocol Academy’nin ülkemizdeki temsilcisi Ayça Balkır’ın bizi hediye seçimi konusunda bilgilendirmesini rica ettik.

Ayça Hanım sevdiklerimize hediye seçerken sizce neleri dikkate almalıyız? Bizi hediye seçimi konusunda biraz bilgilendirir misiniz?  

En güzel hediye verilecek kişiyi düşünerek seçilmiş hediyedir.

En büyük etkiyi beklenmedik hediyeler yaratır. Hediye vermek için mutlaka özel bir günü beklemeyin! 

İçten bir arkadaşlık göstergesi en büyük hediyedir. Çok para harcamanıza gerek yok. Deniz kabukları biriktirdiğini bildiğiniz bir arkadaşınıza koleksiyonun için yeni kabuklar topladım diyerek vereceğiniz hediye öylesine alınmış bir hediyeden çok daha değerlidir. İçinde biraz espri anlayışı olmalıdır. İstediğimiz şey, yüzlere bir gülümse  yaşatmak değil mi?  

Seçeceğimiz hediye, üstünde derin düşünülmüş ve araştırılmış olmalıdır. Öylesine alınmış olması için alınmış bir hediyeden lütfen uzak durun. Karşınızdaki kişi mutlaka bunu hisseder ve bu ona yeteri kadar değer vermediğiniz hissini uyandırır.  

Alacağınız hediye bütçenizi aşmamalıdır. Kendinizi zorlayarak alacağınız bir hediye ne sizi ne karşınızdakini rahat ettirir.

Hediyeyi verme tavrınız ise  herşeyden daha önemlidir!    

Hediye mümkünse şahsen verilmelidir.

Seçeceğiniz hediye şık bir şekilde paketlenmiş olmalıdır. Yılbaşı için oldukça güzel hediye paketleri bulabilirsiniz.

Hediyenizin içine lütfen kart yazmayı unutmayın! Hızlı ve baştan savma bir şekilde değil, vakit ayırarak özenle, içten gelen duygularla bu kartı yazmaya çalışın!

Çünkü verilmeye değer bir hediye güzel prezente edilmeyi de hak eder.

Harika bir yıl geçirmeniz dileğiyle!

 

Sevil DENİZ

www.sevildeniz.com

instagram sevildeniz


 
Etiketler: yılbaşı hediye seçimi, Hediye nereden alınır? hediye Christmas Gift, Lark International Etiquette & Protocol Academy Consultant Ayça Balkır, Yılbaşı, Yılbaşı'nda sevdiklerimize hediye seçimi, yılbaşı kartı, hediye ne almalı? hediye alma teknikleri,
 
 
 
 
 Bumerang - Yazarkafe

Bumerang - Yazarkafe

Sevil Deniz ile Devr-i Alem

E-BÜLTEN KAYIT
Bizden haber almak için mail listemize kaydolun...
   
Tüm Hakları Saklıdır 2015 © Sevil Deniz Tasarım & Kodlama: Pilego