• Dans Eden Karlar Diyarı Sarıkamış’da Kayak Zamanı Başlıyor..
Dans Eden Karlar Diyarı Sarıkamış’da Kayak Zamanı Başlıyor..

Sarıkamış

Yıllardır merak ettiğim ama bir türlü gitmek kısmet olmayan yerlerden biriydi Sarıkamış. Kars’a 60 km uzaklıkta, Kars Havaalanı’na 40 km, Erzurum Havaalanı’na ise 90 dakika mesafede bulunuyor.

Kristal Kar Harikası

Ben Sarıkamış’da gökyüzüne aşık oldum diyebilirim. Hayatımda görmediğim kadar güzel bir gökyüzüydü. Yıldızlar adeta elimi uzattığımda yakalayacağım kadar yakındı. Ay’ın altında büyülenmemek inanın imkansızdı. O gece muhteşem bir ışıltı vardı gökyüzünde. Hayatım boyunca unutamayacağım bir görüntüydü benim için. Romantik bir seyahat düşünüyorsanız, Sarıkamış tam size göre..

Eşsiz bir doğa, çam ormanları ve büyülü gökyüzü. Bu beyaz cennette büyüleneceğinizden eminim. Mavi gökyüzünün eşsiz güzelliğini kaçırmamanızı öneririm.

Çamurlu Dağ’da bulunan Sarıkamış ilçesi, çamların arasında gizlenmiş beyaz bir cennet adeta.

2200-2634 metre arasında yükseklikteki Cıbıltepe, 2200-2900 metre arasındaki Süphan Dağı, 2200-2810 metre ile Ağbaba’da kayak merkezleri bulunuyor. Karanlıkdere en dik tepeleriyle profesyonellerin en sevdiği merkezlerden.

Sarıkamış Kayak Merkezi neredeyse 12 km’ye uzanan kayak pistlerine sahip. Bu doğal güzelliğin içinde büyülenmemek inanın olanaksız.

Sarıkamış’ın kristal karı ise dünyaca ünlü. Alpler’deki kar kalitesiyle aynı. Yılın 5 ayı karlar altında Sarıkamış.

Kayak pistleri ve kar kalitesi ile dünyanın önde gelen kayak merkezlerinden Sarıkamış.

Sarıkamış Kayak Merkezi’nde 7 adet kayak pisti bulunmakta. En uzun pist 3500 metre. Yeni yeni butik oteller yapılıyor. Kayak sonrasında zirvede keyifli bir sahlep içmek de en keyiflisi.

Çamkar Hotel

Modern odaları, güler yüzlü personeli, şirin mimarisi, lobby’deki şöminesi, yörenin hanımlarının hazırladığı leziz kahvaltıları ile çok keyifli bir otel. Çiçek balları, Kars Peynirleri, keteler ve Umaç Helvası’nı tatmadan dönmemenizi öneririm.

Ekmekleri’de Kars unundan yapıldığı için çok güzel. Yörük çadırında, sıcacık ortamda kaz menüsü’nü de tatmayı lütfen unutmayın. Kayak sonrasında akşamları mangalda sizler için hazırlanan sucuk partisi ise çok keyifli.

T : 0474 413 75 75 

Kristal karların içinde keyif almanız dileğiyle!

Sevil DENİZ

www.sevildeniz.com

instagram sevildeniz

 


 
Etiketler: Sarıkamış, Cıbıltepe, Ağbaba, Karanlıktepe, Kış , Sevil Deniz, www.sevildeniz.com, Sevil Deniz, Kayak Sporları, Sarıkamış Otelleri, Çamkar Hotel, seyahat, gezi, tur, trip, Kars Seyahatleri, Kars Gezileri , Sarıkamış da Kayak, Sarıkamş Kayak Merkezi, Toprak Otel, Umaç Helvası, Kars Kazı, Kristal kar, Alpler, tailor made travel service, boutique tours,
 
 
 
 
 Bumerang - Yazarkafe

Bumerang - Yazarkafe

Sevil Deniz ile Devr-i Alem

E-BÜLTEN KAYIT
Bizden haber almak için mail listemize kaydolun...
   
Tüm Hakları Saklıdır 2015 © Sevil Deniz Tasarım & Kodlama: Pilego